Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 lipca 2020
  • 1 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 9593

Kolejny lokal zniknął ze starówki. Nie ma już Cafe u Telemanna

Kurczy się lista lokali na gastronomicznej mapie Pszczyny. Istniejąca od lat w Bramie Wybrańców kawiarnia Cafe u Telemanna została zamknięta.

Brama Wybrańców, Cafe u Telemanna
Kolejny lokal zniknął ze starówki. Nie ma już Cafe u Telemanna · fot. BM / pless.pl


W ostatnim czasie z centrum Pszczyny (dokładnie z ul. Bankową) pożegnały się Punkt "G"astronomiczny i Champions Bar. Do tego grona dołączyła także dobrze znana kawiarnia Cafe u Telemanna mieszcząca się w Bramie Wybrańców.

Lokal tworzyła sala na parterze, gdzie znajdowała się kasa i lada zastawiona deserami, klimatyczna salka na poddaszu, a w sezonie letnim także ogródek z widokiem na pszczyński zamek.

Brama Wybrańców, Cafe u Telemanna
Kolejny lokal zniknął ze starówki. Nie ma już Cafe u Telemanna · fot. BM / pless.pl


Choć Cafe u Telemanna została zamknięta, właściciel nie porzucił koncepcji "osładzania" życia mieszkańców Pszczyny i turystów. Grupa Roy otworzyła nową Cukiernię Książęcą przy ul. Rynek 3. Jak czytamy na Facebooku, w ofercie znajdziemy wyroby cukiernicze, których można posmakować na miejscu, jak również zapakować na wynos.

Warto dodać, że jesienią ubiegłego roku Bramę Wybrańców opuściło Biuro Informacji Turystycznej, które od tamtej pory ma swoją siedzibę przy ul. Rynek 19. Jak udało nam się dowiedzieć w Muzeum Zamkowym, w pustych pomieszczeniach planowane są kasa i sklep muzealny - trwają prace adaptacyjne. Natomiast co się tyczy pomieszczeń po kawiarni U Telemanna - umowa z najemcą została rozwiązana z końcem maja, a obecnie trwają przygotowania do postępowania przetargowego w celu wynajmu tego lokalu.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.